W innych językach: Čeština Deutsch English Español Français Italiano 日本語 한국어 Nederlands Português, Brasil Русский Українська 简体中文

Ruda uranu

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Uranium ore.png
Ruda uranu

Uranium ore daynight anim.gif

Kolor na mapie

Wielkość stosu

50

Czas wydobycia

2

Rodzaj prototypu

resource

Nazwa wewnętrzna

uranium-ore

Wymagane technologie

Nie wymagany

Produkowane w

Electric mining drill.png

Wykorzystywane w

Uranium processing.png

Ruda uranu jest surowcem naturalnym występującym na mapie. W przeciwieństwie do innych rud wypalanych w piecach, ruda uranowa poddawana jest rozfrakcjonowaniu w specjalnych wirówkach, w wyniku czego otrzymuje się izotopy uranu: U-235 i U-238, używane do produkcji paliw dla reaktorów jądrowych i niektórych rodzajów amunicji.

W odróżnieniu od pozostałych kopalin, rudę uranu można wydobywać jedynie przy użyciu elektrycznych koparek, do których, dodatkowo, należy doprowadzić strumień kwasu siarkowego (w ilości 10 jednostek kwasu na 10 jednostek wydobytej rudy). Z tego powodu, rudy uranowej nie można wydobywać również ręcznie.

W przypadku wyposażenia stanowisk wydobywczych w moduły wspomagające wydajność lub opracowania technologii zwiększającej wydajność wydobycia, zużycie kwasu siarkowego nie zwiększa się. Dla przykładu: zwiększenie wydajności wydobycia o 20% spowoduje wyprodukowanie 12 jedn. rudy, ale w dalszym ciągu pochłonie jedynie 10 jednostek kwasu.

Ruda uranowa charakteryzuje się zieloną poświatą, przez co jest doskonale widoczna na mapie w nocy.

Galeria

Zobacz również