Іншими мовами: Čeština Deutsch English 日本語 Polski Русский 简体中文

Стек

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Багато стеків в інвентарі гравця.

Стек є основним елементом у Factorio для зберігання елементів. Одне місце в інвентарі може вмістити один стек.

Приклади стеків

Як працюють стеки?

Стек може зберігати кілька однакових елементів.

Перший вставлений елемент визначає типи елементів, які можна зберегти. Це також опосередковано визначає, скільки елементів можна зберігати в стеку, оскільки це залежить від максимального розміру стека типу елемента.

У стеках можна зберігати лише предмети; стеки не можуть містити рідини або інші типи об’єктів.

Розмір стеку

Кількість елементів, які може зберігати стек. Розмір стеку залежить від предмета; існуючі розміри стека та (неповний список) прикладів включають (клацніть, щоб розгорнути):

Розмір стеку Приклади 
1 Ядерне паливо, артилерійський снаряд, супутник, модульна броня, креслення.
5 Локомотив, усі вагони.
10 Робопорт, ракетне паливо, артилерійська турель, атомна бомба.
20 Деякі вбудовані модулі, верстат-качалка.
50 Усі руди, каміння, вугілля, усі модулі, електричні кар’єрні установки, електричні печі, усі складальні автомати, усі скрині, усі маніпулятори, автоматичні турелі, лазерні турелі, усі електропори включаючи підстанції, обидва типи роботів, тверде паливо.
100 Залізна пластина, мідна пластина, стальна балка, процесор, залізна шестерня, кам’яна цеглина, усі типи бетону, обидва ізотопи переробки урану, труби (рівні), усі конвеєри, стіни, насип.
200 Електронна схема, покращена схема, усі типи магазинів, усі типи танкових снарядів, мідний дріт, обидва кольори дротів логічної мережі, усі типи дослідницьких пакетів окрім космічних.
2,000 Виключно для космічних дослідницьких пакетів, щоб можна було скласти до 2 комплетів отриманих з ракети' в один вихідний слот ракетної шахти.

Відфільтровані стеки

Стеки можна відфільтрувати за замовчуванням (в об’єктах типу пальника, печі, робопорт, турелі, лабораторії та інші об’єкти, які можуть приймати лише один або кілька типів предметів у певному слоті), або вручну гравцем (зазвичай це встановлюється за допомогою середньої кнопки миші/клацання коліщатка прокручування, див. Прив’язки клавіш). Фільтрація вручну доступна для вантажних вагонів, автомобілів, танків, спайдертрона та інвентарю гравця, але не для інших типів контейнерів (зокрема, скрині будь-якого типу).

Це можна використовувати, щоб гарантувати, що лише один тип предмета потрапляє в простір інвентарю. маніпулятори (або роботи не намагатимуться вставити нічого, окрім дозволених типів предметів у відфільтровані слоти, і ручне вставлення інших типів предметів гравцем також заборонено, доки фільтр не очищено.

Пошкоджені елементи

Пошкоджені предмети (тобто пошкоджені об’єкти, які тепер зберігаються як предмети) складаються з іншими пошкодженими предметами (того самого типу), але не з непошкодженими предметами. Коли предмети з різною кількістю пошкоджень складаються разом, здоров’я предметів усереднюється.

Елементи з довговічністю

Предмети з міцністю, такі як наукові пакети та ремонтні набори, завжди складаються з предметами того самого типу, незалежно від того, скільки міцності залишилося. Стійкість, відображена на стеку, є довговічністю першого предмета. Після видалення цього предмета зі стека залишається стек предметів із повною довговічністю. Це означає, що коли кілька предметів із міцністю складаються разом, їх міцність об’єднується, що може призвести до меншої загальної кількості предметів, а загальна довговічність залишається незмінною.

Бонуси розміру стека

Маніпулятори і логістичні роботи можна "прокачати" за допомогою досліджень, щоб утримувати та передавати більше предметів, див.:

Обмеження стеку

Дерев’яна скриня обмежена трьома стеками. Коли третій стек буде заповнений, маніпулятори більше не намагатимуться додавати елементи.

За бажанням корисний простір у скринях і вагонах можна зменшити нижче стандартних значень. Як правило, це робиться для зберігання невеликої кількості елементів в автоматизованому процесі без споживання ресурсів, необхідних для заповнення всього контейнера.

Щоб обмежити контейнер, натисніть червоний X у кінці останнього стеку. Потім клацніть на одному зі стеків, щоб встановити новий ліміт. Невикористані стеки будуть виділені червоним (див. праворуч).

Коли заповнено, маніпулятори більше не будуть довантажувати до обмеженого контейнера. Однак гравець все ще може вручну розміщувати предмети в невикористаних (червоних) слотах.

Обробка стеків

Існують деякі комбінації клавіш для швидкого переміщення стеків між запасами, такі як переміщення половини стека в інший стек.

Історія

У версії гри 0.10 кількість предметів, які можна зберігати в стеку, для більшості предметів змінено зі степенів 2 на кратні 10. Цю зміну внесено головним чином тому, що більшість людей вважають більш інтуїтивно зрозумілим обчислення чисел у системі з основою 10 .

Приклад: до зміни стек міг зберігати 64 залізної руди, а після зміни — 50. Це викликало певні суперечки, оскільки деякі гравці віддавали перевагу старим розмірам стеків.