In other languages: Deutsch English Français 日本語 Русский Українська 简体中文

Programovatelný reproduktor

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Programmable speaker.png
Programovatelný reproduktor

Programmable speaker entity.png

Recept

Time.png
2
+
Copper cable.png
5
+
Electronic circuit.png
4
+
Iron plate.png
3
+
Iron stick.png
4
Programmable speaker.png
1

Počty základních surovin

Time.png
9.25
+
Copper plate.png
8.5
+
Iron plate.png
9

Recept

Time.png
2
+
Copper cable.png
5
+
Electronic circuit.png
4
+
Iron plate.png
3
+
Iron stick.png
4
Programmable speaker.png
1

Počty základních surovin

Time.png
14.25
+
Copper plate.png
18.5
+
Iron plate.png
13

Barva na mapě

Životy

150

Velikost štosu

50

Konzumace energie

2 kw (elektrické)

Doba těžebí

0.1

Jméno prototypu

programmable-speaker

Interní jméno

programmable-speaker

Požadované technologie

Circuit network (research).png

Vytvářeno v

Assembling machine 1.png
Assembling machine 2.png
Assembling machine 3.png
Player.png

Programovatelný reproduktor je entita obvodové sítě, která umí vyvolat poplach v podobě zkuvu a/nebo prvků na hráčově obrazovce. Připojením do obvodové sítě ho lze nastavit na spuštění, pokud např. signál překročí nějakou danou hodnotu.

Rozhraní a nastavení

Programmable-speaker-cs.png

Zvuk se může nechat hrát přes celou mapu a je ho tedy slyšet všude, nebo lokálně a je tedy slyšet v jeho blízkosti. Je to nastaveno tlačítkem Hrát přes celou mapu. Vzhledem ke slušným mravům je v multiplayeru doporučeno globální zvuk povolit jen tehdy, pokud je událost s poplachem spojená důležitá pro všechny hráče. Kvůli omezení hry lze přehrávat pouze 50 zvuků najednou.

Hlasitost ovládá hlasitost zvuku přehráváného přes celou mapu, ale pokud je globální přehrávání vypnuto, ovlivňuje také vzdálenost, na kterou je zvuk slyšet. Při maximální hlasitosti je reproduktor slyšet přibližně na 64 polí daleko.

Krom přehrání zvuku je také možné poslat textový poplach s ikonou na obravozku hráčů. Ikonu i text lze nastavit a ikona je pak i viditelná na mapě tam, kam byl reproduktor umístěn. Toho je dosaženo zatržením tlačítka Zobrazit výstrahu, které pak vyjeví další nastavení poplachu. Je-li signál spouštějící poplach přítomen jen na okamžik nebo pomine, je textové hlášení přítomno ještě dalších 5 vteřin.

Možnost Povolit polyfonii umožňuje přehrávat více než jeden zvuk najednou. Například při připojení reproduktoru na konstaní signál se zvuk přehrává velice rychle (asi 10x za sekundu). Bez polyfonie je přehráván jen tak rychle, dokud trvá předchozí klip zvuku. Polyfonii je většinou doporučeno vypnout pro předejití nepříjemného zvukového jevu. Pro jiné případy, například hudbu, ale může být polyfonie potřeba.

Tlačítko Hodnota obvodu je výška tónu mění výšku zvuku podle toho, jaká je hodnota signálu na určeném kanálu. Je to využitelné pro skládání hudby, ale pokud chce hráč jen nechat přehrát zvuk při splnění podmínky, je lepší tuto možnost vypnout.

Další četba