Іншими мовами: Deutsch English Nederlands Polski Русский 简体中文

Ядерний реактор

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Nuclear reactor.png
Ядерний реактор

Nuclear reactor entity.png

Інгредієнти

Time.png
8
+
Advanced circuit.png
500
+
Concrete.png
500
+
Copper plate.png
500
+
Steel plate.png
500
Nuclear reactor.png
1

Сировини загалом

Time.png
4.8k
+
Concrete.png
500
+
Copper plate.png
3k
+
Iron plate.png
1k
+
Plastic bar.png
1k
+
Steel plate.png
500

Інгредієнти

Time.png
8
+
Advanced circuit.png
500
+
Concrete.png
500
+
Copper plate.png
500
+
Steel plate.png
500
Nuclear reactor.png
1

Сировини загалом

Time.png
6.5k
+
Concrete.png
500
+
Copper plate.png
6.5k
+
Iron plate.png
2k
+
Plastic bar.png
2k
+
Steel plate.png
500

Колір на мапі

Здоров’я

500

Розмір стеку

10

Розміри

5×5

Макс. споживання

40 MW (Паливний)

Максимальна температура

1000 °C

Час добування

0.5

Тип об’єкту

reactor

Внутрішньоігрова назва

nuclear-reactor

Потребує технологію

Nuclear power (research).png

Виробляється в

Assembling machine 1.png
Assembling machine 2.png
Assembling machine 3.png
Player.png

Паливо

Uranium fuel cell.png

Ядерний реактор генерує тепло, спалюючи уранові паливні елементи. Тепло може використовуватися в теплообміннику для виробництва пари, яку можна використовувати для виробництва енергії. На відміну від інших форм виробництва електроенергії, ця не залежить від навантаження – кожен паливний елемент завжди буде повністю використаний за 200 секунд, незалежно від навантаження чи температури реактора. Щоб запобігти марній витраті палива, надлишкову потужність можна зберігати в акумуляторах, надлишок пари можна зберігати в цистернах.

Замість того, щоб повністю споживати паливо, спалювання палива в ядерному реакторі призводить до появи вичерпаних уранових паливних елементів. Ці використані елементи можна переробити в центрифузі, щоб повернути частину урану, використаного для створення паливних елементів.

Ядерні реактори мають теплоємність 10 МДж/С. Таким чином, вони можуть буферизувати 5 ГДж теплової енергії в робочому діапазоні від 500°C до 1000°C і потребують 4,85 ГДж енергії, щоб нагрітися від 15°C до 500°C при початковому розміщенні.

Бонус сусідства

Реактори отримують бонус за суміжні діючі реактори, що збільшує їх ефективну теплову потужність на 100% для кожної такої ланки. Наприклад, два реактори, що працюють поруч один з одним, вироблятимуть 160 МВт теплової енергії, причому кожен реактор вироблятиме 40 МВт базової потужності та отримуватиме 40 МВт додаткового бонусу.

Бонус «Сусід» застосовується, лише якщо:

  • 2 реактори знаходяться безпосередньо поруч один з одним, і всі 3 теплові з’єднання з’єднують їх безпосередньо.
  • Обидва реактори заправлені паливом.

Дворядна розкладка

Найефективнішою практичною схемою є вирівняний подвійний ряд довільної довжини (кількість реакторів за потреби). Для парної кількості реакторів загальна вихідна потужність масиву становить 160n − 160 МВт (де n = загальна кількість реакторів і припущення, що всі заправлені паливом). Поділ ряду, можливо, вигідний з точки зору логістики, зменшує загальну вихідну потужність на 160 МВт на розділення.

Непарна кількість реакторів неефективна для максимізації бонусу, але, якщо потрібно, непарний реактор слід вирівняти з одним із рядів. Зміщення довшого ряду не призведе до отримання додаткового реактора жодного бонусу, тоді як реактор на іншому кінці того ж ряду також втратить свій бонус. Розміщення дивного реактора між кінцями вирівняних рядів також призведе до одного бонусу менше, а також зробить дизайн неможливим для блока.

У будь-якому випадку, однак, такі занепокоєння навряд чи виникнуть, доки не буде дуже великої бази, оскільки окрема видача реакторів є величезною, особливо з бонусами сусідів. Як приклад, реакторна мережа 5×2 вироблятиме 1440 МВт (1,44 ГВт), що еквівалентно 1600 паровим двигунам або 24 000 сонячним панелям.

Квадратне планування

Теоретично ідеально квадратна сітка реакторів без проміжків між ними забезпечить максимальний бонус, оскільки вона мінімізує кількість реакторів із незв’язаними сторонами. Ця установка виробляє 200n − 160×sqrt(n) МВт (де «sqrt(n)» — квадратний корінь із кількості реакторів).

Однак, незважаючи на те, що з’єднання теплових трубок забезпечуватимуть потік енергії від реакторів у квадраті, без місця навколо внутрішніх реакторів, не буде жодного способу вставляти та видаляти паливні елементи, окрім як вручну (гравець може ходити по тепловим трубкам), що робить цю установку непрактичною.

Крім того, переваги порівняно з дворядною конструкцією не великі. Після деяких обчислень можна отримати вираз для співвідношення цих двох (дворядковий дизайн у знаменнику) як (1,25n − sqrt(n)) ÷ (n − 1), який має значення: наприклад, 1 для 4 реакторів, 1,07 для 16 реакторів, 1,16 для 100 реакторів (враховуючи лише числа, з яких можна побудувати як подвійний ряд однакової довжини, так і квадрат), і так далі. У межі (нескінченна кількість реакторів) відношення наближається до 1,25, оскільки крайні поправки стають незначними.

Вибуховість

Якщо реактор знищений (через пошкодження), поки його температура не перевищує 900°C, він вибухне так само, як атомна бомба. Цей вибух має достатню потужність, щоб зруйнувати інші реактори, тому один вибух може призвести до ланцюгової реакції вибуху реакторів. [1]

Див. також