Іншими мовами: Deutsch English 日本語

Привид

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Привиди середніх стовпів ЛЕП у верхньому ряду, поруч зі звичайними стовпами внизу.

Привид (також зустрічається примара) - це напівпрозорий маркер для об'єкта або плиток, який можна розмістити як інструмент планування для майбутнього будівництва вручну або для розміщення будівельними роботами, використовуючи матеріали з логістичної мережі. Привид не виконує жодної з функцій об'єкта, який він представляє, але існує, щоб позначити місце, де пізніше має бути побудований об'єкт, або, у випадку, коли об'єкт було знищено, місце, де він стояв. Привид може зберігати інформацію про конфігурацію, таку як рецепт, що використовується складальним автоматом; ця конфігурація стане активною, коли реальний об'єкт буде розміщено поверх привида.

На відміну від розміщення реальних споруд, при розміщенні або видаленні привидів не існує обмежень на радіус дії.

Що може бути привидом

Об'єкти

Більшість об'єктів, що розміщуються гравцем, можуть бути привидами. Виняток становлять мобільні об'єкти, такі як автомобіль, танк і роботи.

Локомотиви, вантажні вагони, вагони-цистерни та артилерійські вагони можуть бути привидами, але повинні бути розміщені на рейках.

Плитки

Будь-яка плитка, яку може розмістити гравець, також може мати привид.

Використання

Курсор, коли ставиться привид споруди.

Розміщення привидів

Привиди розміщуються так само, як і звичайні об'єкти та плитки: клацанням Лівий клік мишки на карті.

Для того, щоб розмістити привида, гравець повинен спочатку мати його в руці:

Утримуючи кнопку Shift, утримуючи предмет

Якщо утримувати Shift з предметом у руці, з'являється символ привида. Натискання Лівий клік мишки тепер розмістить привид об'єкта або плитки замість самого предмета.

Увімкнення опції Використовувати примару предмета, якщо такого предмета немає

У розділі Налаштування->Інтерфейс (Settings->Interface) є опція Використовувати примару предмета, якщо такого предмета немає (Pick ghost item if no items are available). Якщо цю опцію увімкнено, гравцеві буде надано привид предмета щоразу, коли він обирає предмет, якого немає у його інвентарі. Це впливає як на інструмент піпетки (Q), так і на вибір предмета з панелі швидкого доступу. Якщо гравець використовує предмет-привид і в цей час пов'язаний з ним предмет вставляється до інвентарю гравця, наприклад, роботами, предмет-привид залишатиметься під курсором гравця і продовжуватиме розміщувати привиди, доки гравець вручну знову не вибере пов'язаний з ним предмет.

Креслення

Розміщення креслення створить привиди для всього, що міститься у цьому кресленні.

Планувальник колії

При розміщенні рейок, планувальник колії є зручним засобом для розміщення великої кількості рейок, і необхідний для розміщення вигнутих рейок. Планувальник колії розміщує рейки-привиди, коли одночасно з натисканням стрілки планувальника рейок утримується Shift. У режимі привида планувальник колії можна використовувати для розміщення рейок-привидів будь-якої довжини.

Знищені об'єкти

Після дослідження конструкційної робототехніки всі об'єкти, які можна побудувати (окрім поїздів), знищені (наприклад, ворогами), залишають по собі привид. Це дозволяє автоматично відбудовувати ці будівлі, якщо в цьому районі є будівельні роботи.

Взаємодія з будівельними роботами

Будівельні роботи розмістять реальну версію об'єкта або плитки привида, якщо виконано одну з наступних умов:

 • Матеріали, необхідні для будівництва об'єкта, доступні в логістичній мережі і достатньо будівельних роботів вільні, щоб почати розміщення.
 • Матеріали, необхідні для будівництва об'єкта, є в інвентарі гравця, гравець обладнаний одним або декількома особистими робопортами і також має одного або декількох будівельних роботів.

Час існування привидів

Привиди, розміщені гравцем, живуть вічно. Привиди для знищених об'єктів триватимуть тиждень ігрового часу. Час, що залишився, показується фіолетовою смужкою під привидом. Зверніть увагу, що об'єкти залишають привидів після знищення лише тоді, коли Конструкційна робототехніка була досліджена.

Галерея

Історія

 • 0.17.0:
  • Локомотиви та вагони тепер можуть бути додані до креслень, а отже, можуть бути примарними об'єктами.
  • Додано налаштування Використовувати примару предмета, якщо такого предмета немає.
  • Збільшено час існування привидів з 1 години до 1 тижня.
 • 0.16.0:
  • При створенні іншого об'єкта поверх привида, налаштування привида будуть скопійовані, якщо це можливо.
  • У попередньому перегляді креслень та у привидів об'єктів тепер з'єднано стіни, труби та пояси.
 • 0.15.0:
  • Ручна побудова привидів позначить дерева/скелі для руйнування.

Див. також