Іншими мовами: Deutsch English 日本語 Nederlands Русский 简体中文

Ворота

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Gate.png
Ворота

Gate entity anim.gif

Інгредієнти

Time.png
0.5
+
Electronic circuit.png
2
+
Steel plate.png
2
+
Wall.png
1
Gate.png
1

Сировини загалом

Time.png
3.5
+
Copper plate.png
3
+
Iron plate.png
2
+
Steel plate.png
2
+
Stone brick.png
5

Інгредієнти

Time.png
0.5
+
Electronic circuit.png
2
+
Steel plate.png
2
+
Wall.png
1
Gate.png
1

Сировини загалом

Time.png
6
+
Copper plate.png
8
+
Iron plate.png
4
+
Steel plate.png
2
+
Stone brick.png
5

Колір на мапі

Здоров’я

350

Стійкість

Кислота: 0/80%
Вибух: 10/30%
Полум’я: 0/100%
Удар: 45/60%
Лазер: 0/70%
Фізичний: 3/20%

Розмір стеку

50

Розміри

1×1

Час добування

0.1

Тип об’єкту

gate

Внутрішньоігрова назва

gate

Потребує технологію

Gate (research).png

Виробляється в

Assembling machine 1.png
Assembling machine 2.png
Assembling machine 3.png
Player.png

Ворота - це різновид стін, які діють як безпечний прохід у стінах, яким може користуватися лише гравець. Ворота можуть бути розміщені як частина стіни і мають таку ж міцність, як і стіна. Кілька воріт, розміщених поруч, з'єднюються в одні довгі ворота. Їх також можна розміщувати на рейках для створення воріт для локомотивів.

Механіка

Ворота відчиняються для гравця та його транспортних засобів, коли вони наблизяться до них. Ворота не відчиняються для кусак; щоб пройти крізь ворота, вони повинні знищити їх, якщо тільки не зможуть змусити гравця підійти до воріт достатньо близько, щоб вони відчинилися. Ворота мають таку ж захисну силу, як і стіна.

Звичайні ворота відкриваються, коли гравець (пішки або в автомобілі чи танку) знаходиться в межах декількох тайлів. Ворота для локомотивів відкриваються:

 • Щоразу, коли звичайні ворота відкрилися би для гравців, які йдуть пішки або їдуть на транспорті;
 • Щоразу, коли гравець керує потягом у ручному режимі, знаходиться на тій самій колії, що і ворота, і в межах певної відстані;
 • Щоразу, коли потяг в автоматичному режимі проїжджає запланований шлях через ворота і знаходиться на певній відстані від них.

Радіус, при якому ворота відкриваються, залежить від швидкості гравця або транспортного засобу, який рухається в напрямку воріт, щоб забезпечити їх вчасне відкриття. Гравець, що йде до воріт без прискорення, відчинить їх приблизно на 4-5 тайлів від воріт. Локомотив, що рухається на повній швидкості в напрямку воріт, змусить їх відчинитися ще на декілька тайлів раніше. Ця поведінка аналогічна для всіх транспортних засобів.

Ворота залишаються відкритими, якщо гравець/транспортний засіб знаходиться на відстані 2-3 тайлів від них. Якщо гравець стоїть за межами цього радіусу, може статись так, що ворота не відчиняться вчасно, якщо він побіжить до них з підвищеною швидкістю (наприклад, використовуючи екзоскелети). Захисники також повинні бути обережними, щоб випадково не впустити ворожі сили, оскільки вони можуть пройти через ворота, коли вони опущені.

Взаємодія з логічними мережами

Ворота можна підключити до логічної мережі, під'єднавши червоний дріт або зелений дріт до ділянки стіни, що безпосередньо прилягає до воріт. Після підключення на спрайті стіни появиться невеликий жовтий електронний блок, а налаштування воріт можуть бути показані і змінені шляхом взаємодії зі стіною воріт.

Це дозволяє керувати воротами через підключену секцію логічної мережі, а також надсилати сигнал у мережу, коли їх намагається відкрити гравець або транспортний засіб. Наприклад, цю функціональність можна використати для створення безпечних залізничних сполучень чи детектора гравців.

Історія

 • 0.12.0:
  • Будівельні роботи більше не будують ворота між вагонами, які стоять на рейках.
 • 0.11.12-13:
  • Ворота відкриваються перед гравцем, який до них рухається, так само, як і перед автомобілем.
  • Ворота тепер відчиняються в залежності від швидкості автомобілів і танків.
 • 0.11.2:
  • Ворота і стіни тепер швидко замінюються, тобто гравець може розмістити ворота на місці стіни без необхідності попереднього руйнування цієї ділянки стіни.
 • 0.11.0:
  • Додано до гри

Див. також