Іншими мовами: Čeština Deutsch English Français Italiano 日本語 Polski Português, Brasil Русский 简体中文

Логічна мережа

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search

Логічні мережі будуються за допомогою червоного або зеленого дроту, і дозволяють керувати приймачами(ресиверами), заснованими на інформації, яка транслюється в мережу від підключених відправників (джерел сигналів). Більшість відправників є пристроями для зберігання, які транслюють свою інформацію на конкретний канал, в залежності від предмета чи рідини, яку містить пристрій для зберігання (бочка, конвеєр, тощо). Кожна лінія логічної мережі містить канал для кожного виду предмета, а також 48 додаткових віртуальних сигналів, які діють як користувацькі канали. 'Усе', 'Будь-що' та 'Кожний' також доступні як символи-шаблони.

Дві незалежні логічні мережі, які використовують одну малу електроопору.

Використання

Надсилання інформації

Відправники транслюють кількість предметів, рідин або інших даних, які можуть бути визначені гравцем. Кожне значення передається як числове значення на "каналі", що відповідає предмету. Наприклад, резервуар з 1000 одинись сирової нафти передасть 1000 на каналі "нафта".

Канали розділені один від одного, тому кожна мережа може одночасно нести значення для кожного предмета і рідини в грі, а також для кожного з додаткових користувацьких каналів (цифри 0-9, літери A-Z і 9 різних кольорів). Усі не використовувані канали мають значення рівне нулю.

Декілька передач одного і того ж предмета або рідини додаються: якщо підключені два резервуари з 1000 одиниць нафти у кожному, то значення каналу "нафта" в логічній мережі буде дорівнювати 2000.

Усі дроти одного кольору, які підключені один до одного за допомогою наприклад електроопори, утворюють мережу, тобто вони будуть передавати свої сигнали один одному. Наприклад, якщо два червоні проводи підключені до одного входу комбінатора, кожен провід отримує вміст іншого. Це може призвести до зворотного зв'язку, якщо не дотримуватися обережності; див. Зворотний зв'язок (під арифметичний комбінатор, нижче) для обговорення.

Числа знаходяться в діапазоні 32-розрядних цілих чисел зі знаком, тобто від -2147483648 до 2147483647 включно, і кодуються у двійковий код. Числа змінюються на протилежні при переповненні, тобто, наприклад, 2147483647 + 10 стає -2147483639. При введенні числа в комбінаторі може здаватися, що воно перевищує межі 32-розрядного ліміту до того, як вікно GUI буде закрито, після чого число переповнюється. [1]

Керуючі пристрої

Приймачі можуть використовувати передану інформацію, у більшості випадків для активації/деактивації пристрою. Вони можуть порівнювати результати між різними каналами або порівнювати канал з конкретним значенням.

Пристрої приймання сумують всі сигнали з кожного проводу, підключеного до них, навіть якщо сигнали йдуть через різні кабелі. Наприклад, якщо на вхід підключено червоний дріт, який містить інформацію про 20 мідних пластин і зелений дріт про 10 мідниих пластин, то сигнал виведення для цього приймача буде дорівнювати 30 мідним пластинам.

Декілька дротів одного кольору будуть ділити та сумувати їх сигнали. Наприклад, якщо є 3 сховища A, B і C, вони підключені в ряд (A -> B -> C) зеленим дротом, виведуть суму їхнього вмісту вздовж будь-якого зеленого дроту, підключеного до будь-якого з сховищ. Однак, якщо червоний дріт підключає сховище A до входу, то на цей вхід буде передано лише вміст сховища A як вхідний сигнал.

Пристрої

Кожен пристрій, який може бути підключений до логічної мережі, має іконку Circuit network panel.png, розташовану в правому верхньому куті його вікна інформації. Натискання цієї іконки виведе доступні параметри для мережі логічних схем для цього пристрою (зауважте: червоний або зелений дріт повинен бути підключений, інакше буде виводитися повідомлення "не підключено"). Натискання іконки Logistic network panel.png, розташованої поруч, дозволить підключити пристрій до логістичної мережі, якщо він знаходиться в зоні дії такої мережі, що також дозволяє встановлювати умови.

Умови можуть бути встановлені як для мережі логічних схем (сигнали червоних та зелених дротів сумуються), так і для логістичної мережі, які разом виступатимуть як логічний І.

До мережі логічних схем можуть бути підключені наступні пристрої:

Зображення Назва Можливі вихідні сигнали Можливе керування схемою Можливий контроль логістичної мережі
Transport belt.png
Конвеєри Конвеєри можуть відправляти свій вміст у логічну мережу.
 • Режим імпульсу: Сигнал відправляється лише на 1 такт, коли предмет потрапляє на транспортер.
 • Режим утримання: Сигнал відправляється постійно, поки предмети знаходяться на транспортері.
Конвеєри можуть бути активовані за певних умов. Конвеєри можуть бути активовані за умовою логістичної мережі.
Inserter.png
Маніпулятори Всі маніпулятори можуть відправити інформацію про поточний предмет в утриманні в логічну мережу.
 • Режим імпульсу: Сигнал відправляється лише на 1 такт, коли предмет піднімається.
 • Режим утримання: Сигнал відправляється постійно, поки захват утримує предмет.
Всі маніпулятори можуть бути активовані за певних умов. Розмір стеку захвату також може бути перевизначений сигналом управління (налаштовується). Всі маніпулятори можуть бути активовані за умовою логістичної мережі.
Filter inserter.png
Фільтрувальний маніпулятор Те ж, що і вище. Фільтровані маніпулятори також можуть встановлювати свої фільтри з логічної мережі: до 5 предметів, сигнал яких має позитивне значення, додаються до білого списку. Те ж, що і вище.
Wooden chest.png
Скрині Всі скрині можуть відправляти свій вміст в логічну мережу. Логістичні скрині автоматично відправляють свій вміст у логістичну мережу.
Requester chest.png
Скриня запиту Може відправити свій вміст в логічну мережу. Не відправляє свій вміст у логістичну мережу. Її запитані предмети можуть бути встановлені з логічної мережі.
Storage tank.png
Резервуар Резервуар може відправити свій вміст рідини в логічну мережу.
Gate.png
Ворота Ворота можуть відправити сигнал в логічну мережу.
 • За замовчуванням: Виявлено гравця = Signal-G.png
Ворота можуть бути відкриті за певних умов.
Rail signal.png
Рейковий сигнал Рейкові сигнали можуть відправляти свій стан в логічну мережу.
 • За замовчуванням: Signal-Red.pngSignal-Yellow.pngSignal-Green.png

Примітка: Якщо через логічну мережу сигнал червоний, то він НЕ видає червоний сигнал.

Залізничні сигнали можуть бути встановлені в червоний стан за певних умов.
Rail chain signal.png
Ланцюговий рейковий сигнал Ланцюгові рейкові сигнали можуть відправляти свій стан в логічну мережу.
 • За замовчуванням: Signal-Red.pngSignal-Yellow.pngSignal-Green.pngSignal-Blue.png
Train stop.png
Зупинка поїзда Зупинки поїздів можуть відправляти вміст зупиненого потяга в логічну мережу, а також читати унікальний ідентифікатор потяга. Кількість потягів, що йдуть до зупинки, може бути прочитана логічною мережею.
При читанні вмісту зупиненого потяга кількість рідини округлюється до повних цілих одиниць, за винятком випадку, коли кількість рідини < 1, тоді вона округлюється до 1.
 • За замовчуванням: Кількість потягів (в русі) = Signal-C.png
 • За замовчуванням: ID зупиненого потяга = Signal-T.png
Зупинки потягів можуть відправити вміст логічної мережі потягу для використання його для умов очікування, а також увімкнути/вимкнути зупинку самостійно. Максимальна кількість потягів, які можуть йти до зупинки потягу ("ліміт потягу"), може бути встановлена логічною мережею.
 • За замовчуванням: Встановити ліміт = Signal-L.png
Зупинки потягів можуть бути активовані за умовою логістичної мережі.
Accumulator.png
Акумулятор Він може відправити свій рівень заряду в процентах в логічну мережу.
 • За замовчуванням: Рівень заряду % = Signal-A.png
Roboport.png
Робопорт Він може відправити вміст своєї логістичної мережі та/або статистику своїх роботів в логічну мережу. Сигнали для статистики роботів налаштовуються.
 • За замовчуванням: Доступні логістичні роботи = Signal-X.png
 • За замовчуванням: Всього логістичних роботів = Signal-Y.png
 • За замовчуванням: Доступні будівельні роботи = Signal-Z.png
 • За замовчуванням: Всього будівельних роботів = Signal-T.png
Burner mining drill.png
Кар'єрні установки Всі кар'єрні установки можуть відправити очікувані ресурси, які або з самого бура, або з цілого родовища руди, на якому знаходиться. Кар’єрні установки можуть бути активовані за певних умов. Кар’єрні установки можуть бути активовані за умовою логістичної мережі.
Pumpjack.png
Верстат-качалка Він може виводити поточну швидкість видобутку нафти. Він може бути активований за певних умов. Він може бути активований за умовою логістичної мережі.
Power switch.png
Вимикач Вимикач живлення можуть підключати електричні мережі за умови. Він може бути активований за умовою логістичної мережі.
Programmable speaker.png
Програмований динамік Показує сповіщення та відтворює звуки на основі сигналів логічної мережі. Його можна використовувати для створення простих мелодій.
Lamp.png
Лампа Лампа може бути активована за певних умов. Якщо вона отримує сигнали кольорів, вона може встановити заданий колір. Лампа може бути активована за умовою логістичної мережі.
Offshore pump.png
Насос Насос може бути активований за певних умов. Він може бути активований за умовою логістичної мережі.
Pump.png
Помпа Помпа може бути активована за певних умов. Вона може бути активована за умовою логістичної мережі.

Фізична структура мережі

Логічна мережа складається лише з пристроїв, які пов'язані між собою однаковим кольоровим дротом. Дріт може бути проведений безпосередньо від пристрою до пристрою або через будь-які проміжні опори. Довжина дроту обмежена попереднім з'єднанням.

Зверніть увагу, що кожний з'єднаний набір дротів формує окрему мережу. Наприклад, цілком можливо мати чотири мережі червоного дроту і три мережі зеленого дроту. Якщо червоний і зелений дроти випадково поєднаються через спільну опору або пристрій, то червоні і зелені мережі залишаться окремими і не будуть з'єднані. Однак два червоних кабелі або два зелені кабелі у такому випадку з'єднаються. Використовуйте кабелі різних кольорів для відокремлення мереж, що знаходяться близько одна до одної.

 • Для підключення дротів чи кабелів до опори просто клацніть на одному об'єкті, а потім на основі опори.
 • Для видалення з'єднання дроту чи кабелю помістіть дріт або кабель того самого кольору на існуюче з'єднання. Ви не отримаєте дріт/кабель назад.
 • Для видалення всіх з'єднань з опори, клікніть на опору з утримуванням Shift. Перше натискання Shift видаляє всі електричні з'єднання, а друге - всі червоні та зелені дроти. Ви не отримаєте дроти назад.
 • При підключенні до арифметичного комбінатора чи порівняльного комбінатора, будьте уважні при підключенні дроту до правильного входу чи виходу. Використовуйте режим "Показати деталі", щоб побачити орієнтацію комбінатора.
 • Підведення вказівника миші до елемента підсвічує всі дроти, які з'єднані з цим елементом.
 • Підведення вказівника миші до опори, яка є частиною мережі, відображає сигнали на її мережі. Деякі елементи, такі як комбінатори, також відображають свої вхідні та вихідні сигнали при наведенні на них курсора.

Комбінатори

Комбінатори можуть виконувати функції як приймачів, так і передавачів і дозволяють використовувати більш розширені функції в логічній мережі.

 • Постійний комбінатор транслює до 20 значень на будь-якому з каналів для мереж, до яких він підключений. (Наразі неможливо обрати тип каналу для сигналу (вказати червоний чи зелений); якщо потрібні різні значення, використовуйте два комбінатори, один для кожного кольорового дроту.) Ви можете використовувати будь-який канал предметів або будь-які канали віртуальних сигналів.
  • Зверніть увагу, що використання двох з 20 слотів для трансляції значень на тому самому каналі те саме, що транслювати суму двох значень з одного слоту.
 • Арифметичний комбінатор виконує арифметичні операції над вхідними значеннями та транслює результат у вказаний вихідний канал. Вхідні та вихідні канали можуть бути будь-яким каналом предметів або будь-якими каналами віртуальних сигналів.
  • Підключення: Арифметичний комбінатор підключається до червоної або зеленої мережі на його вхідному боці (термінали розташовані в основному корпусі і виглядають як свічки) та виконує арифметичне обчислення, яке транслюється в зазначений канал на його вихідному боці (дроти вихідної частини трошки витягуються з корпусу пристрою).
  • Зворотний зв'язок: Зверніть увагу, що вхідна мережа та вихідна мережа не є однією і тією ж мережею. Підключення вихідної мережі до вхідної мережі призведе до зациклювання зворотного зв'язку. Наприклад, додавання 1 до значення для мідних плит і трансляція його як мідні плити - це дія, яка призводить до нескінченного циклу, якщо вихід підключений назад до входу. Значення для мідних плит швидко (але не миттєво) підніметься вгору. (Швидкість, з якою вона піднімається, визначається поточною швидкістю такта.) Цю техніку можна поєднати з логікою порівняльного комбінатора для створення електронних годинників, воріт та інших систем; див. Посібник по комбінаторам для вдосконалених технік.
  • Кожен: Цей комбінатор може використовувати сигнал 'Кожен' як для введення, так і для виведення, в такому разі усі ненульові вхідні канали будуть мати виконану операцію комбінатора та транслюватися на вихідному боці. Маючи сигнали 'Кожний' для введення та виведення та використання незмінної операції (наприклад, додавання нуля), еквівалентно маєте 'односторонній' дріт; вся інформація з вхідної мережі копіюється в вихідну мережу, але навпаки це не вірно.
  • Багатомережевий: Арифметичний комбінатор може бути підключений як до червоної, так і до зеленої мережі на вхідному боці і буде сумувати їх вхідні значення.
 • Порівняльний комбінатор працює схоже на арифметичний комбінатор, але призначений для порівняння значень. З схемами підключення, зворотнім зв'язком та сигналом 'Кожен' він працює як вказано вище. Крім того, він може обробляти сигнали 'Усе' і 'Будь-що', а також виконувати більш складні функції, ніж сумування, коли підключений до кількох мереж. Деталі щодо використання дивіться на сторінці Порівняльний комбінатор.

Віртуальні сигнали

Віртуальні сигнали, доступні для використання в логічній мережі

Віртуальні сигнали - це особливі непредметні сигнали. Окрім трьох логічних сигналів, віртуальні сигнали не відрізняються у поведінці від сигналів предметів.

Через мережу можна передавати 48 віртуальних сигналів. До них входять цифри від нуля до дев'яти, літери від A до Z, позначка галочки, крапка і значок інформації, а також кольори червоний, зелений, синій, жовтий, рожевий, бірюзовий, білий, сірий та чорний.

Логічні сигнали

Іконки трьох логічних сигналів

Три віртуальні сигнали не можуть бути передані через мережу, але застосовують спеціальну логіку до кількох сигналів.

Усе

Усе може використовуватися зліва в умовах. Умова буде істинною, коли умова істинна для кожного вхідного сигналу. Умова також буде істинною, якщо сигналів немає. Це означає, що сигнал усе веде себе як універсальна квантифікація. Якщо хоч одна з умов порівняння не збігається, умова не істинна. Наприклад, якщо потрібні сигнали мідні і залізні пластини, то значення буде істинним тільки за умови, що будуть саме мідні і залізні пластини.

Якщо сигнал (не константне число) використовується праворуч від порівняння з усім, його неявно виключають з набору сигналів, які перевіряє усе, тому сигнал не порівнюється сам з собою. Це означає, що тестування, наприклад, усе > X, має сенс, не отримуючи тривіально неправильного результату на X > X.

Вихід порівняльного комбінатора також може використовувати усе, якщо вхід налаштований на кожний. При використанні комбінатор виведе сигнал на кожному каналі з ненульовим входом, поки умова істинна; значення буде або вхідним значенням, або 1, в залежності від відповідного налаштування.

Будь-що

Будь-що може використовуватися як ліва частина в умовах. Воно буде хибним, коли входів немає. Умова буде істинною, коли умова істинна хоча б для одного сигналу. Це означає, що сигнал будь-що веде себе як екзистенціальна квантифікація. Будь-яке значення для порівняння, яке входить в діапазон буде істинним. Наприклад, якщо діапазон буде на мідні і залізні пластини, то при будь-якому сигналі мідних чи залізних пластин, буде правдивий результат.

Якщо сигнал (не константне число) використовується права частина від порівняння з будь-що, його неявно виключають з набору сигналів, які перевіряє будь-що, тому сигнал не порівнюється сам з собою. Це означає, що тестування, наприклад, будь-що >= X, має сенс, не отримуючи тривіально правильного результату на X >= X.

При використанні як вхід і вихід порівняльного комбінатора, будь-що поверне один із сигналів, які відповідали умові.

Кожний

Кожний може використовуватися тільки на лівому вході та виході порівняльного і арифметичного комбінаторів. Сигнал може бути використаний тільки як вихід, коли його також використовують як вхід. При використанні як вхід і вихід він змушує комбінатор виконувати свою дію з кожним вхідним сигналом окремо. Комбінатор виведе суму кожної з дій, якщо використовується тільки на вході.

На відміну від усього та будь-чого, якщо сигнал використовується праворуч від операції кожний, він НЕ є неявно вимкненим. Так, якщо у вас, наприклад, кожний * X, то ви також отримаєте X помножене на себе у виводі.

Кожний як вхід буде оброблятися тільки на сигналах, які мають ненульове значення. Якщо у вас є умова порівняльного комбінатора, яка вводить та виводить кожний, але хоче вивести лише одне значення для вхідного сигналу, яке проходить умову, воно ніколи не виведе 1 для сигналу, яке має значення 0, навіть якщо умова є такою, яка буде пройдена для значення 0.

Посібники

Логістична мережа

Логістична мережа, яка використовує логістичних роботів, фактично є третьою мережею (бездротовою), разом зі зеленою та червоною мережами з дротами. Логістична мережа базується на покритті робопортів.

Деякі пристрої також можуть бути підключені до логістичної мережі та активовані в залежності від умови. Якщо для пристрою встановлені умови як для логічної, так і для логістичної мережі, він буде активований, якщо обидві умови виконані. До пристроїв, якими також можна керувати за допомогою логістичної мережі, входять:

 • Конвеєри
 • Маніпулятори
 • Зупинка поїзда
 • Кар'єрні установки
 • Верстат-качалка
 • Вимикач
 • Ліхтар
 • Помпа
 • Насос

Дивіться статті логістична мережа та робопорт для отримання додаткової інформації.