W innych językach: Deutsch English Français 日本語 한국어 Português, Brasil Русский 简体中文

Podajnik spalinowy

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Burner inserter.png
Podajnik spalinowy

Burner inserter entity.png

Receptura

Time.png
0.5
+
Iron gear wheel.png
1
+
Iron plate.png
1
Burner inserter.png
1

Łącznie surowce

Time.png
1
+
Iron plate.png
3

Receptura

Time.png
0.5
+
Iron gear wheel.png
1
+
Iron plate.png
1
Burner inserter.png
1

Łącznie surowce

Time.png
1
+
Iron plate.png
5

Map color

Zdrowie

100

Resistances

Fire: 0/90%

Wielkość stosu

50

Rozmiar po postawieniu

1×1

Zużycie energii

94 kW (spalinowy)

Czas wydobycia

0.1

Rodzaj prototypu

inserter

Nazwa wewnętrzna

burner-inserter

Wymagane technologie

Nie wymagany

Polepszanie technologii

Inserter capacity bonus (research).png

Produkowane w

Assembling machine 1.png
Assembling machine 2.png
Assembling machine 3.png
Player.png

Akceptowane paliwo

Wood.png
Coal.png
Solid fuel.png
Rocket fuel.png
Nuclear fuel.png

Podajnik spalinowy to najbardziej podstawowy (i najwolniejszy) rodzaj podajników. Jest zasilany przez spalanie paliwa, inaczej niż bardziej zaawansowane podajniki, które zasilane są z sieci elektrycznej. Jeżeli uda mu się je podnieść, co jakiś czas będzie zabierał dla siebie paliwo, co czyni go użytecznym do ładowania bojlerów węglem. Ma to tą zaletę, że będzie działał pomimo braku zasilania, w przeciwieństwie do podajników elektrycznych, które przestaną działać. Nie zużywa paliwa gdy jest bezczynny, jednakże podczas pracy zużywa znacznie więcej energii niż porównywalne podajniki.

Podajnik spalinowy czasem nie może złapać przedmiotów poruszających się po czerwonych albo niebieskich taśmociągach. Nie może również podnieść przedmiotów poruszających się po zakręcających taśmociągach, jeśli przedmiot jest po dalszej stronie. Jednakże nadal podejmie próbę i będzie zużywał swoje paliwo.

Pomimo, iż nie używa elektryczności, podajnik spalinowy może być podłączony do i kontrolowany przez sieci logistyczną oraz sterowniczą.

Zużycie paliwa

Podajnik spalinowy nie zużywa paliwa kiedy jest nieaktywny, a także nie zużywa ciągle maksymalnej ilości mocy podczas pracy, więc aby określić na jak długo wystarczy jednostka paliwa można policzyć ile razy wykona ruch tam i spowrotem. Podajnik spalinowy zasilony jedną jednostką węgla może wykonać 57 cykli, przenosząc 57 przedmiotów przy ładowności podajnika ustawionej na 1, podczas gdy jedna kłoda wystarczy na 28 cykli a paliwo stałe na 178 cykli. Z tych doświadczalnych wyników można wywnioskować, że 1 MJ paliwa wystarczy na 7 do 7.125 cykli, co jest zbliżone do liczby 140 kJ / cykl.