Іншими мовами: Deutsch English 日本語 Русский 简体中文

Креслення

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Blueprint.png
Креслення

Blueprint-example-03.png

Розмір стеку

1

Тип об’єкту

blueprint

Внутрішньоігрова назва

blueprint

Потребує технологію

Не потребує

Креслення - це предмети, що містять плани побудови. Креслення використовуються для "копіювання та вставки" частин фабрики. Збудовані ділянки можна вибрати для включення у креслення. Коли креслення розміщено, на землі з'являється привид плану. Його можна використовувати як орієнтир для ручного розміщення частин фабрики або, що більш поширено, дати завдання будівельним роботам для автоматичної побудови.

Креслення можна зберігати у книзі креслень або бібліотеці креслень, щоб запобігти заповненню ними місця в інвертарі гравця або для організації чи спільного використання.

Досягнення

Automated-construction-achievement.png Автоматизоване будівництво

Побудувати 100 машин за допомогою конструкційних роботів.

You-are-doing-it-right-achievement.png Все правильно робиш

Збудувати більше машин за допомогою конструкційних роботів ніж вручну.

Використання

Порожні креслення можна створити, натиснувши кнопку (Blueprint button.png) на панелі швидкого доступу. Порожнє креслення тепер можна використовувати для "копіювання" будівель. Наприклад, для копіювання цієї невеликої оборонної споруди з автоматичною туреллю:


Blueprint-example-01.png

Створення креслення

Щоб створити креслення, виберіть іконку креслення на панелі інструментів або в інвентарі. Коли поруч із курсором миші з'явиться піктограма креслення, натисніть і утримуйте ліву кнопку миші та перетягніть рамку потрібного розміру (це можна скасувати, натиснувши Q).

Усі розміщені гравцем об'єкти, які буде включено до креслення, будуть виділені зеленим квадратом. Коли все, що ви маєте намір "скопіювати", опиниться у зазначеному полі, відпустіть кнопку миші, і відкриється меню "Налаштування нового креслення".

Blueprint-example-02.png

Налаштування нового креслення

У верхній лівій частині меню "Налаштування нового креслення" є чотири слоти для іконок. Вони відображаються на іконці креслення і можуть бути використані для швидкої ідентифікації. При створенні нового креслення гра автоматично вибирає деякі з іконок, що представляють об'єкти на плані.

Ці іконки за замовчуванням можна змінити, просто натиснувши на них і вибравши потрібні.

Зліва внизу показано загальну кількість компонентів, доданих до креслення.

Зелена кнопка "Створити креслення" створює креслення. Крім того, створення креслення можна скасувати, натиснувши хрестик у верхньому правому куті (або натиснувши ESC). Скасування креслення не призведе до "використання" інструменту креслення. Створене креслення замінить порожнє креслення біля курсору гравця.

Blueprint-example-03.png

Побудова за допомогою креслення

Щоб використати/розмістити створене креслення, виберіть його на панелі інструментів або в інвентарі. Процес побудови за допомогою креслення дуже схожий на процес використання функції копіювання та вставки.

Коли ви виберете креслення, під курсором миші буде показано всю структуру будівель, яка міститься в цьому кресленні.

Креслення можна обертати; це робиться за допомогою клавіші r.

Розміщення плану створює обʼєкти-привиди. Якщо вони знаходяться в межах зеленої (або помаранчевої) області 110×110 плиток уробопорт або в межах досяжності персонального робопорту, встановленого в модульній броні чи павукотроні, будівельні роботи можуть побудувати їх, використовуючи доступні матеріали в інвентарі гравця чи скринях логістиної мережі.

Blueprint-example-04.png

Після того, як креслення буде десь розміщено, будівлі стануть будівлями-привидами і будівельні роботи почнуть забирати необхідні предмети з логістичної мережі/інвентарю гравця (якщо використовується персональний робопорт) і розміщувати їх на місці привидів.

Необхідні елементи повинні знаходитися в мережі в скрині активного чи пасивного постачання, буферній скрині або скрині зберігання.

Blueprint-example-05.png

Креслення можна розміщувати в режимі перегляду мапи, якщо територія вже досліджена.

Factorio Blueprint MapView.jpg

Перегляд і очищення креслення

Клацнувши правою кнопкою миші на кресленні, ви можете переглянути, відредагувати та очистити його. Якщо очистити креслення, воно стане порожнім, і його можна буде використати знову.

Імпорт/експорт креслень

Ви можете експортувати креслення як текстовий рядок і імпортувати його для створення нового креслення. Це спрощує обмін кресленнями між гравцями. Клікнувши кнопку Експортувати у рядок (ExportToString.png) у верхньому правому куті вікна редагування параметрів креслення відкриє вікно, що містить Рядок креслення. Цей рядок можна скопіювати в буфер обміну операційної системи, звідки його можна зберегти в текстовий файл або завантажити на веб-сайт.

Щоб імпортувати креслення, гравець може натиснути іконку Імпортувати рядок на панелі швидкого доступу ( ImportString.png ). З'явиться нове вікно, в якому можна вставити рядок. В результаті в гравця з'явиться креслення з тими самими налаштуваннями, що й експортоване.

Сам текстовий рядок - це стислий JSON-рядок у кодуванні Base64, який містить усю інформацію про креслення. Таким чином, можна декодувати/розпакувати текстовий рядок, змінити атрибути плану в тексті JSON і, нарешті, закодувати/стиснути його назад до відомого формату текстового рядка. Це, по суті, дозволяє редагувати креслення за межами самої гри.

Повне пояснення формату JSON ігрового креслення можна знайти на сторінці формат рядка креслення.

Додаткова інформація

  • Після створення креслення його можна використовувати необмежену кількість разів.
  • Щоб розмістити креслення на ділянці, яка заблокована існуючими будівлями, ви можете утримувати клавішу Shift, щоб розмістити хоча б ті об'єкти, простір для котрих не заблоковано.
  • Вищеописаний трюк також позначає скелі та дерева для деконструкції.
  • Будівлі, позначені для руйнування, не блокуватимуть розміщення креслення. Будівля з кресленням не може бути розміщена, якщо на її шляху є інші будівлі. Це може призвести до того, що об'єкт за межами будівельної зони заблокує будівництво будівлі 2×2 на краю зони.
  • Максимальний розмір креслення - 10к на 10к тайлів.

Див. також