Іншими мовами: Deutsch English Français 日本語 Русский 简体中文

Артилерійська турель

From Official Factorio Wiki
Jump to navigation Jump to search
Artillery turret.png
Артилерійська турель

Artillery turret entity.png

Інгредієнти

Time.png
40
+
Advanced circuit.png
20
+
Concrete.png
60
+
Iron gear wheel.png
40
+
Steel plate.png
60
Artillery turret.png
1

Сировини загалом

Time.png
250
+
Concrete.png
60
+
Copper plate.png
100
+
Iron plate.png
120
+
Plastic bar.png
40
+
Steel plate.png
60

Інгредієнти

Time.png
40
+
Advanced circuit.png
20
+
Concrete.png
60
+
Iron gear wheel.png
40
+
Steel plate.png
60
Artillery turret.png
1

Сировини загалом

Time.png
320
+
Concrete.png
60
+
Copper plate.png
240
+
Iron plate.png
240
+
Plastic bar.png
80
+
Steel plate.png
60

Колір на мапі

Здоров’я

2000

Стійкість

Кислота: 3/20%
Вибух: 15/30%
Полум’я: 15/50%
Удар: 50/50%
Фізичний: 15/30%

Розмір стеку

10

Діапазон

Мінімум: 32
Автоматично: 224
Вручну: 560

Скорострільність

0.3/s

Амуніція

Artillery shell.png

Розміри

3×3

Час добування

0.5

Тип об’єкту

artillery-turret

Внутрішньоігрова назва

artillery-turret

Потребує технологію

Artillery (research).png

Технології посилення

Artillery shell range (research).png
Artillery shell shooting speed (research).png

Виробляється в

Assembling machine 1.png
Assembling machine 2.png
Assembling machine 3.png
Player.png

Артилерійська турель - це статична оборонна споруда надвеликої дальності, додана у версії гри 0.16. Вона стріляє артилерійськими снарядами, відносно повільними снарядами, які зондують ділянки місцевості, над якими вони пролітають. Турель має як автоматичний, так і ручний (ручний навіть більш далекобійний, порівнюючи з автоматичним) режими стрільби. Снаряди завдають достатньо одиниць пошкоджень, щоб знищити лігва і будь-який тип черв'яків з одного влучання, але мають невелику зону ураження. Нескінченні дослідження (після 7 рівня) збільшують дальність і швидкість стрільби, але не пошкодження.

Артилерійський вагон - це, по суті, та ж сама зброя, тільки встановлена на залізничному вагоні і завдяки цьому пересувна.

Механіка

Артилерійські турелі мають величезну дальність стрільби, перевершуючи інші стаціонарні фортифікаційні споруди в 10 і більше разів. Немає особливих обмежень на те, скільки їх можна будувати і де, а оскільки вони працюють від боєприпасів, то не потребують електроенергії для роботи.

В автоматичному режимі вони функціонують так само, як і інші гармати, автоматично скануючи цілі в межах досяжності і відкриваючи вогонь по них. В автоматичному режимі можуть уражати лише ворожі військові одиниці та споруди (лігва та черв'яки), на відміну від рухомих юнітів (кусачі та плюваки); снаряди, однак, зазвичай завдають пошкоджень рухомим юнітам поблизу місця влучання.

У ручному режимі пульт наведення артилерії використовується для наведення турелі кліком мишки в будь-якій точці світу, мапи або збільшеної мапи; кожен клік відповідає одному снаряду, вистріленому в цю точку, за умови, що всі заряджені артилерійські турелі і/або вагони знаходяться в межах діапазону досяжності. Пульти прицілювання показують кількість готових до стрільби (заряджених і, якщо мова йде про вагони, зупинених) артилерійських установок в зоні досяжності курсору при утриманні його в цьому положенні. Ручний вогонь може бути заданий на нерозвіданих ділянках; снаряди будуть досліджувати всі ділянки, через які вони проходять (але не сусідні ділянки).

Дальність в автоматичному режимі - 224 тайли (7 чанків); в ручному режимі - 560 тайлів (17,5 чанків). Дальність можна збільшити вивчаючи Дальність польоту артилерійських снарядів (дослідження), +30% від базової дальності за кожен рівень. Ефект застосовується як до автоматичної, так і до ручної дальності.

Обмеження

Окрім значних витрат на дослідження і збірку як турелей, так і снарядів, є певні обставини, які роблять стратегію оборону бази гравця, що будується виключно на цих турелях, нерозумною, незважаючи на їхню феноменальну дальність дії.

Артилерійський обстріл змусить ворожі юніти, що знаходяться в зоні ураження, кинутися турелі, незалежно від їхнього звичайного "агро-радіусу". Артилерійські турелі стріляють відносно повільно, хоча для підвищення швидкості стрільби доступна нескінченне дослідження Швидкість стрільби артилерійських снарядів (дослідження) (+100% за рівень), яка впливає як на стаціонарні вежі, так і на турелі на вагонах, і застосовується як в автоматичному, так і в ручному режимі. Вони також не можуть стріляти по рухомих одиницях в автоматичному режимі. Слід зазначити, що артилерія також має мінімальну дальність стрільби, яка становить 32 тайли.

Разом ці обмеження означають, що артилерійську вежу потрібно захищати іншими засобами. Будь-який традиційний підхід, такий як стіни, автоматичні, лазерні та/або вогнеметні турелі, чи навіть особисте втручання гравця, підійде. Однак, гравці повинні планувати оборону пам'ятаючи, що інтенсивний обстріл великих територій, заселених ворогами, призведе до виникнення масованих атак хвилями, епіцентром яких будуть позиції артилерійської турелі.

Логістичні фактори також дуже важливі, оскільки артилерійські снаряди мають розмір стеку 1, тобто контейнер будь-якого розміру може вмістити лише невеликий запас, і за один раз маніпулятор може перемістити лише один снаряд. Гравці можуть розглянути можливість збірки снарядів на місці для постійних і напівпостійних позицій. Сама башта може вмістити 15 снарядів, а вагонна версія може вмістити всі 100, забезпечуючи певний буфер на випадок, якщо безперервне постачання не є доступним.

Галерея

Див. також